راهنمای خرید از سایت

bullet,greenراهنمای ایجاد حساب کاربری در فروشگاه کارما یدک

ثبت هر گونه درخواست خرید یا سفارش در فروشگاه کارما یدک، نیاز به داشتن حساب کاربری است. ایجاد حساب کاربری، کار ساده‌ای است. کافی است تا گزینه 'حساب من' را از قسمت بالای صفحه انتخاب نمایید.

bullet,greenراهنمای درخواست خرید و ثبت سفارش

پس از انتخاب کالای موردنظر و کلیک روی دکمه 'افزودن به سبدخرید' در صفحه ی مشخصات هر کالا، اقلام انتخابی به سبدخرید افزوده می شود که امکان مشاهده آن در قسمت بالای صفحه وجود دارد. با کلیک روی آن و "پرداخت نهایی" به صفحه تکمیل فرایند خرید هدایت خواهید شد.

با تکمیل این مرحله و تایید نهایی آن، مشخصات فاکتور سفارش به ایمیل شما ارسال خواهد شد و
با کلیک روی پرداخت آنلاین، به درگاه اینترنتی بانک متصل شده و با داشتن یکی از کارتهای عضو شبکه شتاب به راحتی قادر خواهید بود به صورت آنلاین، مبلغ خرید خود را پرداخت نمایید.

bullet,greenراهنمای خرید اینترنتی با داشتن کارت بانکی

در هنگام خرید اینترنتی 4 پارامتر کارت بانکی از شما پرسیده می شود که در عکس زیر کنارشان ستاره قرمز زده شده است.در ادامه به بررسی تک تک این پارامترها می پردازیم:

1- شماره 16 رقمی درج شده بر روی کارت
این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است. نمونه شماره کارت درج شده بر روی کارت های بانک ملی در عکس زیر آمده است.

 
2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم
رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خود پرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است.

برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید. کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.
 
3- کد CVV2
کد CVV2 به صورت یک عدد 3رقمی (و به ندرت 4رقمی) مانند شمارۀ 16رقمی حک شده روی کارت، بر روی اکثر کارت ها حک شده است. مثلاً روی کارت های بانک های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و... به صورت یک عدد 3رقمی حک شده است. یا در برخی کارت های بانک ملی 4 رقمی است و عکس آن را در زیر مشاهده می نمایید.

در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV2 به صورت رقم 17، 18 و 19 بعد از 16رقم شماره کارت حک شده است.

4- تاریخ انقضاء
تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی به شکل ماه/سال حک شده است.